Google

Saturday, February 9, 2013

Brain Teaser 2/09/2013



Most of us use it every day in our homes. If we purchased 100 pounds of it, it would contain approximately 87 pounds of water; 4 pounds of fat; 4 pounds of casein, ash and albumin; and 5 pounds of sugar. What is it?
Solution

No comments: